Як зробити шкатулку своїми руками (майстер-клас)

Як зробити шкатулку своїми руками (майстер-клас)

Як зробити шкатулку своїми руками (майстер-клас)

Цей майстер-клас точно надихне тих, хто шукає цікаве рішення для подарунка. Скриньки завжди потрібні кожному. Завжди є речі, які потрібно кудись скласти.

А тим більше, якщо подарунок цей Зробити своїми руками — порадує подвійно.

— ватман;

— клей ПВА;

— тканину;

— ножиці;

— малярський скотч;

— канцелярський ніж;

— стек;

— кисть для клею.

У даному майстер-класі заготовки для шкатулки вирізані з ДВП (3 мм). Ви можете підготувати будь-який інший картон такої ж товщини. Вирізаємо за допомогою канцелярського ножа заготовки.

Основа і кришка шкатулки однакові, тільки різна висота.

Збираємо на клей Момент стінки шкатулки і кришку. Необхідно клей наносити на краю основи і під прямим кутом приклеювати сторони. Спочатку клеїмо стінки довжиною 15 см, а потім інші.

Обклеїв малярським скотчем всі внутрішні і зовнішні кути заготовок. Це потрібно для міцності.

Візьмемо тканину, заготовлену для зовнішньої частини шкатулки. Для стінок шкатулки підготуйте смужку тканини розміром 45х8 см. Для кришки виріжте тканину розміром 20х25 см.

Пропрасуйте тканину, якщо це необхідно.

Обклеїв стіни шкатулки тканиною. Мажемо першу сторону тонким шаром клею, залишаючи припуск в 1 см; прикладаємо до тканини, розклавши її рівно на поверхні столу. За допомогою стека розрівняйте поверхню вже з приклеєною тканиною.

Якщо тканина не бавовна, то робіть це вкрай акуратно.

Ми ніби обворачіваем стінки шкатулки в тканину. Зверніть увагу, як потрібно заклеїти залишений припуск на початку.

Дійшовши до кінця, рівно підігніть кінець тканини і приклейте його по краю шкатулки. Якщо залишок тканини великий, то обріжте, щоб припуск був 1 см.

Зрізаємо ножицями куточки так, щоб зріз вийшов під гострим кутом.

Зрізаємо також і на дні скриньки. Заклеюємо всі сторони.

Тепер обклеїв тканиною кришку скриньки. Приклеїмо верхню частину в центрі заготовки, розгладивши поверхню. Відступаючи від країв шкатулки на 1 см, вирізаємо квадрати в кутах.

Тепер розрізаємо по діагоналі вийшов відрізок до кута шкатулки.

Спочатку заклеюємо дві сторони довжиною по 15 см, заклеюючи припуски на сусідні стінки з обох сторін. Сторони довжиною 10 см підгинаємо по краях, підганяючи під ширину шкатулки. Заклеюємо всі сторони.

Таким чином виглядає внутрішня частина заклеєною кришки.

Зробимо заготовку з ватману за розміром дна шкатулки. Приклеїмо цю заготовку до тканини, залишаючи припуски. Зріжемо кути і заклеїмо всі сторони.

Отриману заготівлю приклеїмо щільно до дна шкатулки, розрівнявши поверхню.

Зробимо таку ж заготовку для внутрішньої частини дна шкатулки. Тільки припуски поки не заклеюємо. Мажемо тонким шаром клею дно шкатулки і по 1 см вгору на стінки.

Клеїмо нашу заготовку до дна, формуючи гострі кути за допомогою стека і приклеюючи припуски до стінок.

Тепер виріжемо з картону (2 мм) заготовки для внутрішніх стінок скриньки: 15х5,5 см — 2 шт. 9,6х5,5 см — 2 шт. Вони буду вище, так як необхідно, щоб кришка щільно трималася.

Приклеюємо на тканину заготовки, обрізаємо і склеюємо припуски таким чином. Зверніть увагу, що припуск на одній стороні (це буде верхня частина стінки) ширше на 2 см. Клеим спочатку 2 довгі сторони на клей Момент.

Клеїмо заготовки коротких сторін на тканину, заклеюючи припуски всього з двох сторін. З інших двох сторін тканину обрізаємо впритул по картону — дуже рівно.

Приклеюємо дві інші заготовки і основна частина шкатулки готова.

Приклеїмо заготовки ватману (за розміром стінок кришки) до тканини, залишаючи припуски. Перед цим прикладіть вирізані заготовки до стінок, таким чином зробивши виміри. Якщо будуть більше, то обріжте до необхідної довжини. На довгих заготовках залишають не заклеєні припуски тільки з двох сторін.

Приклеюючи їх до даху, припуски клеїмо на сусідні стінки. Припуски на коротких заготовках заклеюємо повністю і клеїмо ці частини на дві протилежні сторони.

Дайте добре висохнути кришці і основі, а лише потім закривайте. Шкатулка готова!

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!