Як зробити мастику для торта

Як зробити мастику для торта

Як зробити мастику для торта

Види мастики

Мастична маса буває декількох видів.

• З згущеного молока готують молочну мастику.

• З меду — медову. Така мастика не кришиться, не розсипається і до того ж вона набагато м’якше цукрової.

• Пастілаж готується на основі желатину, така мастика називається желатиновою. Завдяки йому маса швидко застигає і набуває пружність. Таку мастику добре використовувати для виготовлення складних дрібних деталей.

• Найм’якша мастика — марципанова, її можна розгортати в тонкий пласт, яким добре покривати торт. Однак для виготовлення написів і фігурок вона непридатна.

Рецепти мастики

• зефірна мастика

Для її приготування потрібно 200 г цукерок маршмеллоу, півтори склянки цукрової пудри і 40 г води.

У глибоку миску викласти цукерки, додати до них воду і на 40 секунд поставити миску з інгредієнтами в мікрохвильовку. Коли зефір злегка розплавиться, додати до нього добре просіяне пудру. Всипати її потрібно поступово, готова мастична маса повинна бути схожим на м’який пластилін.

Готову мастику обернути харчовою плівкою і на 40 хвилин покласти в морозилку, після закінчення цього часу вона готова до роботи.

• Мастика з згущеного молока

Інгредієнти: 160 г цукрової пудри, 150 г сухого і 200 г згущеного молока, 10 г лимонного соку.

З’єднати сухі інгредієнти (пудру і сухе молоко), просіяти їх через сито, після чого поступово влити до них згущене молоко. Безперервно помішуючи суміш, додати до неї сік лимона. Після того, як мастична маса «перетвориться» в пластилін, перекласти її в харчову плівку і покласти в морозильну камеру.

Як правильно фарбувати мастику

Для отримання рівного кольору мастичної маси барвник потрібно додавати в неї в процесі приготування. При фарбуванні вже готової мастики потрібно поступити таким чином: скачати з мастики кульку, зробити в ньому невелике заглиблення, куди залити необхідну кількість барвника (кілька крапель), і вимішувати мастичну масу до однорідності кольору. Після виконаних маніпуляцій загорнуту в поліетилен мастику відправити охолоджуватися.

Після того, як мастика трохи затверділа в морозилці, її можна звідти витягувати і починати з нею працювати. Для цього знадобиться дерев’яна дошка (розкачувати мастику можна і на сухому чистому столі), качалка, фігурні ножі, лінійка.

Корисні поради

• Зберігати мастику в холодильнику можна до 2 тижнів, в морозилці термін її зберігання збільшується вдвічі.

• Готові деталі з мастики, які повинні бути твердими, слід поміщати на торт прямо перед подачею, а до цього зберігати на повітрі, в іншому випадку вони будуть зіпсовані вологою.

• виступили на фігурці краплі вологи слід акуратно промокнути серветкою.

• Загусла маса знову стане пластичною, якщо її трохи нагріти.

Процес приготування мастики для торта в картинках:

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!