Як зробити альтанку на дачі без зайвих витрат

Як зробити альтанку на дачі без зайвих витрат

Як зробити альтанку на дачі без зайвих витрат

Зміст: [приховати]

Для чого потрібна дача? Питання досить дивний і відповісти на нього можна тільки однозначно, щоб відпочивати. Так чому ж ми все приїжджаючи на дачу, починаємо будувати, садити, копати, збирати вирощений урожай і так далі?

Видно це нам дуже подобатися. Але все ж на дачі ми відпочиваємо.

Альтанка на березі озера

І нехай весь день провозити в землі або з інструментом близько який-небудь споруди, увечері нас чекає чудовий відпочинок на веранді або всередині альтанки, яку ми побудували своїми руками.

А можливо це? Це питання до того, чи можна побудувати альтанку самостійно без допомоги майстрів. А неможливого в сучасному житті нічого немає, хоча б у плані будівництва.

Сучасні будівельні матеріали досить прості в монтажі та використанні їх в будівельних роботах, так що будь-який чоловік, мало-мальськи знайомий з будівництвом, може сьогодні зробити деякі будівельні роботи без сторонньої допомоги. До речі, це безпосередньо відноситься і до питання: «А чи можна самому побудувати альтанку на дачі своїми руками?»

Хоча, якщо сьогодні порівнювати, що краще відкрита веранда, прибудована до основного будинку, або альтанка, то відповісти досить складно. Веранду будувати простіше, адже одна зі стін будинку вже готова і буде вважатися стіною веранди.

Економія очевидна. Але багато дачники сьогодні віддають перевагу будівництву альтанки, яку розташовують недалеко від основного будинку в саду або серед квітів таким чином, щоб було видно всі плоди вашої творчості на землі.

Правда, сучасний ринок пропонує вже готові альтанки для дачі, виконані з різних матеріалів, це можуть бути дачні альтанки

 • З металу;
 • З деревини;
 • З включенням скла та пластику;
 • Комбіновані варіанти;
 • І так далі, і тому подібне.
 • Тобто варіантів багато, і вибрати завжди є з чого. Але чи може зрівнятися готова альтанка з тією, яку доведеться побудувати самому, так би мовити, своїми руками. Не будемо поспішати з висновками, але скажемо одне, що побудувати альтанку на дачі своїми руками, це значить, зробити її якісно, ​​тому що це робиться для себе.

  Заливаємо фундамент

  Альтанка з бруса

  І так ми вирішуємо, що будуємо альтанку самостійно. З чого починаємо? Як завжди, з фундаменту. І тут головне вибрати його тип. Для легких альтанок з дерева, а це на сьогоднішній день найпопулярніший матеріал, вибираємо стовпчастий фундамент.

  Матеріалів, з яких можна зробити стовпчастий фундамент багато. Приміром,

  • Камінь;
  • Цегла;
  • Залитий в опалубку бетон;
  • Азбоцементні труби, всередину яких залитий легкий бетон;
  • Металеві труби;
 • Колоди;
 • І ще ряд матеріалів.
 • Як бачите, вибір величезний, головне співвіднести все це з вашими витратами, які ви попередньо підрахували для визначення бюджету будівництва. До речі, дачне будівництво одне з найбільш витратних.

  І так, якщо ви визначилися з фундаментом, то можна його закладати. Дуже важливо, проводячи даний процес, простежити за рівнем, який повинен відповідати в точності горизонталі і вертикалі, тобто стовпи повинні стояти рівно. Для цього використовується спеціальний інструмент типу рівень і висок.

  Зазвичай опори повинні стояти близько десяти днів без навантаження і тільки після цього можна починати встановлювати каркас самої альтанки. Найголовніше, не забудьте укласти під каркас шар гідроізоляційного матеріалу, який необхідно розмістити між фундаментом і каркасом альтанки.

  Зводимо каркас

  Для каркаса вибирається сосновий брус розміром 100х100 міліметрів. Горизонтальні опори з’єднуються по кутах альтанки за допомогою замка, який виготовляється певним чином. Один кінець горизонтального бруса вирізається за розміром 50х100 міліметрів з верхньої частини.

  У з’єднується з ним бруса вирізують точно таку ж частину тільки нижню.

  Два паза рівно входять один в одного, утворюючи замок, який скріплюється цвяхами або саморізами. Іноді застосовують кріпильну стрічку. Правда, в старовину майстри застосовували дерев’яні деталі кріплення, так звані штифти, які вставляли в наскрізний отвір, пророблений у двох брусах одночасно.

  Вертикальні стійки встановлюються по кутах альтанки і кріпляться до горизонтальних брусів за допомогою металевих куточків і саморезов. Досить проста операція. Але це не допоможе стійок стояти рівно в процесі зведення всієї альтанки. Тому належить зробити тимчасові кріпильні вироби, які після закінчення будівництва демонтуються.

  Зазвичай це розтяжки і укосіни.

  Тепер встановлюється верхня обв’язка. Але до цього доведеться виставити стійки по горизонталі і вертикалі. Як завжди допоможуть схил і рівень. Тут може виникнути питання з приводу висоти вертикальних стійок. Будь-яких обмежень в даній ситуації немає, але стандартною висотою вважається 2,2-2,5 метрів. Це оптимальний варіант і немає ніякого сенсу відступати від нього.

  Тому, коли будуємо альтанку, не варто відходити від загальноприйнятих розмірів.

  Кроєм дах

  Зелена альтанка

  Тепер будуємо дах. Видів даного елемента альтанки теж досить багато, але найчастіше використовують класичний стиль. Це коли дах складається з трикутників в площині, з’єднаних одним з кутів в єдиній точці, до того ж найвищою, звичайно це центр альтанки. Для цього необхідно зробити тимчасову опору і встановити її в центрі альтанки.

  Для цього підійде все той же брус.

  Закріпити тимчасову стійку можна за допомогою двох протилежних крокв, для яких підійдуть звичайні обрізні дошки. До верхньої обв’язки кроквяні ноги кріпляться за допомогою конструктивного елементу типу «шип», який вирізається на кінці крокви. Для посилення міцності їх так само можна з’єднати до обв’язки за допомогою металевих кріпильних елементів.

  У верхній частині крокви зобов’язуються за допомогою бруска або дощок. Після всіх процесів з’єднання та кріплення кроквяних ніг, тимчасову стійку демонтують. Якщо використовувати крокви не тільки по кутах альтанки, але і по всьому периметру, то можна зробити круглу дах.

  Є нестандартні варіанти альтанковий дахів — це куполоподібні або східні покрівлі. Якщо ви вирішили побудувати альтанку на дачі саме з таким видом даху, то тут без фахівця не обійтися. Самостійно побудувати її ви не зможете, навіть не намагайтеся.

  Перед тим як укласти покрівельний матеріал є одна порада — це обробити всю конструкцію альтанки антисептиком, хоча б верхню її частину, інше можна зробити після. Тепер залишилося укласти покрівельний матеріал. Під нього необхідна обрешітка, і тут вибір не маленький.

  Зазвичай використовують під обрешітку рейки, дошки, але можна також і розпилену на смуги фанеру, попередньо оброблену антисептиком.

  Альтанка для дачі

  Про покрівельний матеріал говорити не складно, його різноманітність величезна. Тому вибір тільки за вами. Багато жителів дачних селищ воліють укладати на покрівлю альтанок черепицю. Прекрасний матеріал, велика кольорова гама, міцний, надійний. Але сьогодні її можна замінити більш дешевими матеріалами, які за своїми фізико-технічним і експлуатаційним якостям не поступляться останньої.

  У цьому плані співвідношення ціна-якість повинно бути враховано в першу чергу.

  Що ще залишилося зробити на дачній альтанці? Настелити підлоги і встановити поручні. Це зовсім просто, особливо, що стосується статей.

  До речі, не забудьте обробити всю решту конструкцію антисептиком. І так для підлог підійдуть обрізні дошки, які укладаються на підставу з зазорами, а не впритул. Це робиться для того, щоб уникнути жолоблення матеріалу в міжсезоння зміни температури і вологості.

  Встановлюємо перила, які кріпимо до стійок металевими куточками. Відстань між стійками можна заповнити декоративними елементами, які будуть так само виконувати роль додаткового елементу жорсткості всієї конструкції. Підлоги, поручні і декоративні вставки так само обробляються антисептиком.

  Все готово, тепер альтанку можна фарбувати або нанести на її поверхні лак. Як бачите, нічого складного немає. Трохи завзятості, часу і грошей і питання, як побудувати альтанку, відпадає сам собою.

  Є ще один момент, який необхідно виконати, коли будуємо дачну альтанку. Це підготовка грунту під самою альтанкою. Для цього попередньо доведеться зняти невеликий шар грунту по всьому периметру альтанки, видалити його і засипати це місце щебенем або крупним піском.

  Це своєрідний дренаж, який допоможе видаляти вологу під підлогою, не створюючи умов для появи цвілі і грибків.

  Побудувати на дачній ділянці можна багато різних будівель, але саме альтанка стане вашою гордістю. Через пару років вона стане центром ділянки, обвита рослинами та квітами, розташована в тіні дерев. А її обжитий вигляд зробить свою справу, тут будуть збиратися друзі і вся родина.

  Ось цим і відрізняється дачний світ від світу міста.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!