Як виростити ківі будинку

Як виростити ківі будинку

Як виростити ківі будинку

Ківі (актинідія китайська) родом з Китаю і також відома як китайський агрус. Це і їстівне, і декоративна рослина, яке росте, як виноградна лоза. Незважаючи на своє походження, рослина дуже легко проростає з насіння і при гарному догляді починає приносити плоди вже через два роки.

Але для вирощування ківі в домашніх умовах з насіння потрібно дотримуватися деяких правил.

Вибір ківі

Потрібно постаратися знайти органічні, необроблені плоди, щоб не отримати насіння, які не зможуть прорости.

Невелика гуртка або контейнер будуть перші будиночком для насіння в перший тиждень проростання.

Паперові рушники, тарілки та прозорий пластиковий контейнер використовуються для побудови простий міні-теплиці для проростає насіння ківі.

Грунт

Для вирощування саджанців знадобиться суміш торфу, перліту, вермикуліту та органічних добрив. Майже все насіння, посаджені в таку суміш, мають хорошу кореневу систему та імунітет.

Контейнери / горщики

Контейнер (з дренажними отворами) повинен бути висотою в 2-3 два дюйми і трохи більше в діаметрі. Цього достатньо для проростання, але саджанці в кінцевому підсумку повинні бути повторно пересаджені в горщики або контейнери більшого розміру. Крім цього, у міру зростання лози, доведеться визначитися з ще більшим горщиком для розвитку повноцінного рослини.

Сонце

Ківі потрібно багато світла, особливо під час проростання. Якщо рослині не вистачає сонця, можна заповнити це штучним освітленням.

Методика пророщування насіння ківі

У кожній ківі є тисячі крихітних коричневих насінин, які зазвичай з’їдаються. Ось вони то і потрібні для вирощування рослини.

1) Для відділення насіння від м’якоті ківі потрібно розім’яти плід і розвести м’якоть у склянці з теплою водою. Насіння спливуть, їх потрібно виловити, добре промити і висушити.

2) Для проростання насінню потрібна волога. У невелику чашку треба налити води, висипати насіння і помістити чашку в тепле місце. У такому стані насіння потрібно залишити приблизно на тиждень до набрякання, періодично міняючи воду, щоб не розвести непотрібних бактерій.

3) Після того як насіння почнуть відкриватися, потрібно помістити їх в їх міні-теплицю. Для цього треба намочити паперовий рушник в теплій воді і покласти його на блюдце, розподілити проростають насіння на рушник, накрити їх пластиковим контейнером і помістити в тепле, сонячне місце. Насіння проросте швидше в теплі і буквально через два дні будуть готові до посадки.

4) Перед посадкою грунт потрібно зволожити, потім наповнити нею контейнер, викласти на поверхню насіння і присипати сухою сумішшю на кілька міліметрів.

5) Після посадки потрібно акуратно полити майбутні ківі і поставити в тепле місце. Для збереження ефекту теплиці, можна прикрити контейнер плівкою і закріпити її гумкою.

Після появи перших листочків ківі потрібно розсадити в окремі ємності і вирощувати, як будь-яке інше домашнє рослина: вчасно поливати, підгодовувати, рихлити і видаляти бур’яни навколо.

Є ще кілька тонкощів, які допоможуть при вирощуванні такого екзотичного рослини, як ківі.

Для підтримки рослини знадобиться шпалера, не менше 2 метрів заввишки.

Для плодоношення потрібно мати і чоловічі, і жіночі рослини. Єдиний самозапилюватися сорт — Дженні.

Не можна допускати висушування коренів ківі, так що доведеться добре поливати рослину в теплу пору року. Але не варто робити болото навколо лози — від цього вона може загинути.

Ці рослини не люблять сильний вітер і мороз, тому потрібно постаратися захистити його від різких і сильних перепадів температури.

Для того щоб зберегти лози ківі здоровими, грунт має бути добре удобрена поживними речовинами. Удобрювати потрібно органічними добривами, такими як компост або біогумус, кілька разів з весни, два або три раз в першій половині вегетаційного періоду і знижувати рівень підгодівлі в період формування плодів.

Збирати плоди можна тоді, коли вони легко відриваються від лози: це означає, що вони повністю дозріли.

Нанесення шару мульчі навколо рослин ківі знизить ріст бур’янів і поліпшить дренаж. Для цього можна використовувати солому, скошену траву або кору дерев.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!