Як виростити імбир

Як виростити імбир

Як виростити імбир

18. 06. 2013

Імбир рослина тропіків. Щоб виростити в нашому кліматі великі кореневища, рослині потрібно створити кліматичні умови тропіків, що нереально. Виростити його у нас можна в тепличних, кімнатних або парникових умовах, хоча товарні кореневища будуть значно дрібніші.

Для нормального розвитку і дозрівання імбиру необхідні висока температура, рясне зволоження повітря і постійна вологість грунту.

Для вирощування імбиру можна взяти корінь з магазину з живими бруньками, частина використовувати за прямим призначенням, а для посадки відрізати шматочок імбиру, що складається з двох секцій з живими бруньками. В кінці лютого початку березня замочити його на добу у воді і висадити в широкий контейнер або горщик (30-4030-40 см або діаметром 2530 см) покриття для якого, можна зробити з бітумної черепиці Katepal Rocky. На дно ящика насипати дренажний матеріал дрібний гравій, крупний пісок шаром 2 см (якщо не влаштувати дренаж, може відбутися загнивання кореня), потім рассадний грунтовий грунт.

Висадити імбир і присипати грунтом шаром 1-2 см.

Грунт потрібно добре поливати. особливо після появи сходів. Якщо літо спекотне, контейнер можна винести в теплицю або парник. При різкому похолоданні рослини вносять в будинок.

Імбир не любить прямі сонячні промені, для нього краще розсіяне світло. Рослини підживлюють раз на 2-3 тижні. Перша підгодівля (через 12-15 днів після входів) і дві наступні коров’яком (1 л на 10 л води). Починаючи з серпня, годують повним мінеральним добривом, де, крім азоту, містяться фосфор і калій (1 ч. Ложка на літр води).

Листя потрібно обприскувати щодня, щоб не підсихали. Грунт розпушують після кожного поливу на глибину 1 см.

У вересні, як тільки почнуть розвалюватися стебла, обприскування листя припиняють, а поливають рідше. Коли листя пожовтіє, полив припиняють, і після опадання листя кореневища викопують. Їх очищають, обрізають дрібні коріння, сушать 2-3 дні на сонці. Після цього коріння можна вживати і закладати на зберігання в холодильник.

Микола Роговцев

0 Рубрика: Город Мітки: Імбир

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!