Як вилікувати лишай у людини

Як вилікувати лишай у людини

Як вилікувати лишай у людини

Як вилікувати лишай у людини стає все більше дискутованих питанням. Лишай являє собою збірну групу захворювань, що характеризуються виникненням кольорових плям і лущенням. Частіше виникає у чоловіків і жінок у зрілому віці.

Читайте також по темі:

Існує велика безліч різних його видів, кожен з яких має свого збудника. Але в основі виникнення будь-якого позбавляючи лежить зниження загального імунітету. Факторами розвитку є спадковість, стресові ситуації, наявна інфекція, алергії на лікарські препарати.

Першими ознаками позбавляючи є плями рожевого або червонуватого кольору з нерівними краями. Пустули зустрічаються рідко. Локалізується висип частіше на кінцівках і тулубі, рідше вражає область геніталій і обличчя.

У кожному п’ятому випадку хвороба протікає безсимптомно і лікування не потребує. В інших же випадках на перший план виступає свербіж, який і змушує хворих звертатися за допомогою до фахівця.

Залежно від типу збудника і клінічної картини виділяють види лишаю:

 1. Рожевий,
 2. Оперізуючий,
 • Стригучий,
 • Висівкоподібний,
 • Червоний плоский.
 • Як правило, при рожевому лишаї призначення лікування не потрібно, оскільки захворювання проходить самостійно. В той же час ні в якому разі не можна приймати ванну, тільки вмиватися, і займатися самолікуванням, тому що це призведе до ще більшого поширення висипу. Не рекомендується перебування на сонці і користування синтетичного одягу.

  Лікування оперізувального лишаю повинен контролювати лікар, який призначає медикаменти і фізіопроцедури, при необхідності коригує їх. Ефективним препаратом є імуноглобулін, який досить застосувати один раз. У тому випадку, якщо відбувається нагноєння утворень, то призначаються антибіотики у вигляді мазей (ерітроміціновая, тетрациклінова).

  Стригучий лишай, на відміну від інших видів, лікуванню піддається легко. Достатньо тільки правильно підібрати необхідні препарати і дозування. Найбільш ефективним є гризеофульвін, тривалість прийому якого становить близько трьох тижнів.

  Для висівкового лишаю достатньо застосування спеціалізованих антімікотіческіх засобів.

  Позитивна дія на червоний плоский лишай надає вітамінотерапія, кортикостероїдні мазі, антигістамінні та седативні препарати в поєднанні з фізіопроцедурами. Про те, як вилікувати лишай у людини, можна дізнатися у відповідного спеціаліста.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!