Як видалити переписку в скайпі з конкретним контактом

Як видалити переписку в скайпі з конкретним контактом

Як видалити переписку в скайпі з конкретним контактом

Вирішив повернутися до теми, про те, як в скайпі можна видалити переписку з конкретною людиною або кількома контактами. Ще в 2010 році у мене вийшов пост про програму SkHistory, яка легко дозволяла видалити історію повідомлень з конкретним користувачем (прочитати пост можна за цим посиланням ). Однак судячи з останніх коментарів софтина перестала виконувати свої функції. Це завжди пов’язано з тим, що незалежні розробники не отримуючи віддачі від свого дітища кладуть на нього величезний болт, а скайп продовжує розвиватися і настає момент, коли забута програма просто перестає виконувати свої функції.

Але сьогодні ми не будемо шукати якихось специфічних програм для видалення листувань з скайпу, а безпосередньо будемо чистити базу даних скайпу, видаляючи непотрібні листування і повідомлення.

Важливо! Ще раз повторюю, що б не запитували. Історія листування і повідомлень видаляється лише на вашому комп’ютері, ніхто вам не дасть видалити повідомлення з серверів Skype, забудьте про це і не мрійте. Просто думайте коли спілкуєтеся.

Отже, сьогодні я покажу Вам як видалити переписку з одним конкретним користувачем або декількома контактами. Приступимо.

Як видалити історію листування в скайпі

Як відомо Скайп зберігає всю основну текстову інформацію у файлі бази даних main.db. У ньому ж зберігається і листування з усім контактами. Ось його то і потрібно редагувати для видалення історії повідомлень. Зберігається даний файл бази даних скайпу по шляху:

C: Users ’Windows_username’ AppData Roaming Skype ’skype_username’

Важливо. Перш ніж проводити роботи з цим файлом, зробіть його копію, що б у разі невдачі або косяків можна було його відновити.

Для редагування файлу main.db ми скористаємося безкоштовною програмою SQLite Database Browser, яку можна завантажити за цим посиланням. Качаємо програму, встановлюємо і відкриваємо.

Для прикладу я візьму контакт свого друга Паші, з яким ми спілкуємося в основному в QIP, але іноді і в скайпі кидаємо один одному ссилочку. Його листування я і затріть, але це не страшно, адже я потім все можу повернути, так як зробив резервну копію файлу main.bd.

Закриваємо Skype і відкриваємо файл main.db в SQLite Database Browser.

Коли вам відкриється файл, то в вибираємо вкладку Browse Data і в випадаючому меню Table вибираємо Conversation

Вам відкриється весь список контактів з їх ID і ідентифікатором (колонка identity ), За яким можна легко знайти потрібний контакт або контакти. Це вікно і є історія вашої листуванні. Просто виберіть потрібний контакт або кілька затиснувши кнопку ctrl і видаліть запис, натиснувши на кнопку Delete Record в правому верхньому куті. Після чого збережіть зміни в базі натиснувши на Write Changes :

Ось і все. Ось так просто ми можемо видаляти історії листувань з конкретними людьми. Але ще раз нагадую віддаляється вона тільки з вашого комп’ютера.

Удачі!

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!