Як позбутися від мурашок, Боротьба з садовими мурахами

Як позбутися від мурашок, Боротьба з садовими мурахами

Як позбутися від мурашок, Боротьба з садовими мурахами

Як позбутися мурах в саду і городі, і при цьому зробити це швидко і ефективно. Існує багато способів і рекомендацій для вирішення цього непростого завдання: як позбутися мурах.

Мурахи самі пособі тварини, безсумнівно, корисні, так як знищують гусениць і жуків в саду і на городі. І особисто до них у мене ніякої неприязні немає. Але! На превеликий нашого розчарування ці милі санітари лісу доставляють нам садівникам одну дуже великий головний біль у вигляді попелиці.

А ось уже її, цю тлю корисним комахам ну ніяк не назвеш! Ледве помітна на око комашка, тля завдає досить зримий і вагомий шкоди деревам і рослинам, з витікаючими від сюди наслідками: рослини чахнуть, а ми без врожаю. Вивести просто тлю особливих труднощів не представляє, оскільки зараз на ринку представлений досить широкий асортимент засобів боротьби з нею.

Тут і хімічні та біологічні препарати. маються на озброєнні також народні засоби.

Як знищити тлю, ми розглянемо в окремій статті. А зараз я хочу розповісти про способи боротьби з садовими мурахами, тому як саме вони є першоджерелом появи на листках попелиці. А виною тому унікальний симбіоз, що склався в природі, мурах з попелиць. Попелиця. оселившись на стеблі рослини або його аркуші, починає висмоктувати з нього сік і виділяє з’їдене у вигляді молочка. Так ось це саме молочко (просто екскременти попелиці) є основним джерелом вуглеводної їжі для мурах.

Симбіоз між мурахами й попелиць утворився дуже давно, навіть в бурштині виявлені мурахи разом з попелицями. Заради солодкого молочка попелиць мурахи охороняють їх від шкідників, переносять їх на наймолодші і соковиті пагони. а восени перетягують самок на зимівлю в мурашник. Така ось звіроферма в мініатюрі.

Але нас така ідилія у відносинах між мурахами й попелиць зовсім не влаштовує, скажімо, більше, вона нам категорично не подобатися. Стало бути, її, цю ідилію треба зруйнувати.

І так, приступимо. Як позбутися мурах завдання це дуже не просте. Тут наскоком їх не здолати, тільки змором. Колонії мурах поширюються по вашій ділянці блискавично вглиб і вшир. Вони майже не видимі і полчища їх незчисленні.

Живуть вони і розмножуються під землею, тому зрозуміти, де мешкає та чи інша колонія мурашок проблематично.

Боротьба з мурашками ведеться двома основними способами:

1. преграждения мурашкам доступу до попелиці, щоб перешкодити поширенню попелиці по всьому дереву, а потім вже і по всьому саду.

Щоб не пустити мурах на дерево або кущ можна скористатися наступним:

— Навколо стовбура дерева закріпити фольгу у вигляді спіднички з гострим краєм, і мурашки не зможуть перелізти через гострий край фольги.

— Використовувати клейкі (ловчі) пояси, які обмотуються навколо стовбура і кріпляться на ньому мотузкою.

— Для ягідних кущів і їм подібних доцільно буде влаштувати водну перешкоду у вигляді автомобільної покришки, розрізаної уздовж по протектору. Половина покришки закопується у землю, щоб край трохи виступав над землею, і наповнюється водою. Тепер мурашкам прохід закритий.

Для знищення мурашиної колонії в даний час використовується кілька хімічних засобів у вигляді порошків (Expel, Delica), гранул (Грім-2, Медветокс) і гелів (наприклад: Великий Воїн, Муравьед, Адамант), що представляють собою харчові отруєні приманки. Ефективність цих препаратів полягає в тому, що мурашки, покуштувавши цієї приманки, не гинуть відразу, а встигають повернутися в глиб мурашника і погодувати цим отруєним засобом личинок і свою королеву. Із загибеллю королеви і личинок відбувається крах всієї мурашиної колонії.

Природно, процес знищення всіх мурах в саду може тривати нескінченно довго і навряд чи вам вдасться повністю позбавитися від них на своїй садовій ділянці. Але, враховуючи, що мурашки все ж приносять користь, поїдаючи гусениць та інших шкідливих комах, тотальне знищення мурашників і ні до чого. Досить регулювати їх чисельність, і не пускати їх на дерева і чагарники.

А для боротьби з попелиць зараз досить багато сучасних і високоефективних засобів.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!