Як пересадити орхідею

Як пересадити орхідею

Як пересадити орхідею

Орхідеї є прекрасними рослинами і ними захоплюються як професіонали, так і аматори-квітникарі. Якщо за ними ведеться правильний догляд, то вони радують господаря своєю вишуканою красою і довгим цвітінням. Догляд за більшістю видів орхідей простий, але іноді ці рослини потребують пересадки. Найчастіше причинами пересадки може стати окислення або засолення субстрату, а так само тіснота горщика. Якщо орхідея пересаджена неправильно, то вона може довгий час не цвісти або навіть загинути.

Тому пересадка повинна здійснюватися дуже акуратно, головне це не пошкодити коріння у рослини. Найкращим часом пересадки для багатьох орхідей є весна, коли природа починає прокидатися від довгого зимового сну. При пересадці зверніть увагу на те, що коріння повинні бути однорідного кольору, якщо є зелені ділянки, то це говорить, що коріння почали рости, в такому випадку краще відкласти пересадку.

Ось поради для новачків з пересадки орхідей.

1. Перед пересадкою добре полийте орхідею, так вона легше відокремиться від горщика. Якщо у вас пластмасовий горщик, то процедура пройде легко і швидко, а от з глиняним горщиком можуть бути складності, оскільки корені можуть прирости до стінок. У цьому випадку, що б не пошкодити коріння, акуратненько розколіть горщик.

2. Після того, як ви витягли квітку, то помістіть його в теплу відстояну воду. Це допоможе легко позбутися старого субстрату.

3. Гнилизна, мертві коріння і бульби необхідно видаляти до живої тканини. Процедура проводиться чистим і гострим ножем. Місце зрізу необхідно присипати сіркою або древесноугольного пудрою.

4. У новий горщик на дно кладуть дренаж, далі сиплють новий субстрат і тільки потім садять рослину. Рослина необхідно тримати вертикально, поступово додаючи субстрат. Чи не трамбують субстрат, але переконайтеся що рослина добре закріплено.

Зверху субстрату укладається мох.

5. Після пересадки орхідею не рекомендується поливати. Можна трохи обприскати її водою, далі потрібно поставити рослину в темне приміщення, де є висока вологість повітря. Це необхідно щоб рослина добре адаптувалося. Зазвичай це триває від 2-х до 3-х тижнів.

Після цього орхідея повертається на своє місце.

Ось і всі поради, тепер навіть новачок зможе самостійно пересадити орхідею. Головне правило в пересадці — це обережність. Нехай у вашому домі завжди буде краса, затишок і чарівний запах прекрасних квітів.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!