Як лікувати миготливу аритмію

Як лікувати миготливу аритмію

Як лікувати миготливу аритмію

Лікування миготливої ​​аритмії народними засобами

Миготлива аритмія — Це саме поширення захворювання нашого часу. За різними відомостями тільки Російської Федерації від нього страждає від двох до двох з половиною мільйони людей. Найближчим часом кількість цих хворих буде повільно, але неухильно зростати у зв’язку зі старінням населення.

Вітаю всіх друзів медичного блогу «Рецепти народної медицини», які завітали на цю сторінку в пошуках методик лікування миготливої ​​аритмії. Ця стаття є доповненням до моєї попередньої на цю ж тему «Як лікувати аритмію серця народними засобами»

 Основні ознаки захворювання і причини його виникнення

● Миготлива аритмія серця, яка по міжнародній термінології називається фібриляцією передсердь, не є самостійним захворюванням, як вважають багато вчених. Ця недуга, як правило, розвивається на тлі вад серця, стенокардії. ішемічної хвороби серця (ІХС), гіпертонії. Миготлива аритмія може проявитися при підвищеній функції щитовидної залози або незабаром після рясного святкового застілля, а потім безслідно зникнути через деякий час.

● Число хворих миготливою аритмією зростає з віком: так, після 55 років вона зустрічається у кожного п’ятого людини. Залежно від механізму розвитку і ступеня тяжкості розрізняють такі форми миготливої ​​аритмії:

1. Пароксизмальна — продовження нападу від 30 секунд до 7 днів.

2. Стійка — напад триває більше тижня.

3. Постійна — мерехтіння передсердь зберігається роками.

● При миготливої ​​аритмії відзначається некоордінірованная електрична активність передсердь з подальшим погіршенням функції міокарда. У здорової людини 4 камери серця (2 шлуночка і 2 передсердя) скорочуються ритмічної один за одним, а при миготливої ​​аритмії вони скорочуються хаотично, немов «мерехтять», звідки і пішла назва недуги, який призводить до недостатнього і нерівномірного кровопостачанню всіх органів.

● Захворювання проявляється у хворих по-різному: одні не відчувають ніякого дискомфорту, інші скаржаться на задишку, прискорене серцебиття, біль у грудях, запаморочення, слабкість, рідше — стан напівнепритомності. Сама по собі миготлива аритмія не створює загрозу життю хворого, проте хвороба ускладнює перебіг серцево-судинного захворювання, на тлі якого вона виникла і суттєво погіршує його прогноз. Крім того, миготлива аритмія значно збільшує ризик летального результату від інсульту за рахунок утворення тромбів в камерах серця і подальшого потрапляння їх в кровоносні судини.

● При миготливої ​​аритмії скорочення серця може відбуватися з різною частотою: від дуже частих (200 і більше ударів на хвилину), до рідкісних (60 і менше). Прогноз гірше, чим вище частота пульсу.

 Консервативне лікування миготливої ​​аритмії

● Лікування хвороби має 3 основні напрямки:

— утримувати частоту серцевих скорочень на рівні 60 ударів на хвилину;

— постійна профілактика тромбоутворення;

— відновлення синусового ритму скорочень з наступним його утриманням.

● Забезпечити нормальну частоту пульсу можливо шляхом прийому бета-блокаторів (беталок, конкор), антагоністів кальцію (амлодипін, норваск), препаратів дигіталісу (дигоксин) і деяких антиаритмиков (аміодарон).

«Друзі! У кожній своїй статті я нагадую вам, що мої відомості носять інформаційний, а не рекомендаційний характер. У кожному індивідуальному випадку призначає лікування ваш лікар, який має в своєму розпорядженні вашими анамнестичними даними про супутні захворювання і лабораторними дослідженнями ».

● Для профілактики утворення тромбів лікар призначає дезагреганти (препарати, що розріджують кров), до яких відносяться варфарин і аспірин. Ці препарати хворі приймають в певній дозі довічно.

● Що стосується відновлення синусового ритму, його вирішують на сучасному рівні шляхом катетерной абляції — спеціального кардіохірургічного методу, який полягає у знищенні груп клітин серця, генеруючих патологічні імпульси (це досягається за допомогою струму надвисокої частоти). Цей метод є заключним, коли медикаментозна терапія виявилася неефективною. Вдаватися до цієї методики слід тих випадках, коли пароксизмальна форма миготливої ​​аритмії виникла вперше і неправильна частота ритму супроводжується клінічними ознаками, що погіршують життя хворого, а також при загрозі розвитку ускладнень.

● Коли всі методики не привели до бажаного результату, консиліум лікарів вдається до імплантації постійного штучного кардіостимулятора (водія ритму) з певною частотою скорочень.

 Рецепти народної медицини

● 3 рази на день приймайте за 10 хвилин до їжі по 150 мл настою лікувальних трав. Змішайте по дві столові ложки трави пустирника, плодів шипшини і глоду. Настоюйте ніч суміш в півлітра окропу, залитого в термос, після чого процідіть.

Щовечора готуйте свіжий настій для прийому в наступний день.

● Змішайте подрібнені трави, взяті в рівних пропорціях: корінь валеріани. звіробій. м’ята перцева. розмарин. Млоїте на водяній бані столову ложку суміші в склянці окропу протягом 15-20 хвилин, але не доводьте до кипіння. Через дві години профільтруйте через кілька шарів марлі і пийте по 50 мл 4 р день незалежно від прийому їжі.

● Столову ложку свіжих або сухих ягід калини залийте склянкою окропу і млоїте 5 хвилин на слабкому вогні. Після фільтрації пийте по півсклянки натщесерце вранці і перед сном ввечері.

● Залийте столову ложку плодів шипшини, очищених від насіння, двома склянками крутого окропу, варити 10 хвилин і профільтруйте. Додайте в охолоджений отар столову ложку натурального меду і пийте це смачні ліки по півсклянки за півгодини до їди 4 рази день.

● Подрібніть чайну ложку коріння валеріани лікарської і залийте 100 мл води, доведіть до кипіння і варіть 2-3 хвилини. Через 15-20 хвилин профільтруйте і пийте по столовій ложці 3 р в день перед прийомом їжі.

● Залийте 300 мл води столову ложку квіток календули. поставте на 1:00 в тепле місце. Процідіть і приймайте по півсклянки до їди 3 р в день.

Профілактика миготливої ​​аритмії

● Основа профілактики (недопущення) розвитку миготливої ​​аритмії — Здоровий спосіб життя. Харчування зі збільшенням кількості споживаних морепродуктів, риби, фруктів, овочів, рослинного масла. Обмеження жирів тваринного походження.

Щоденні прогулянки на свіжому повітрі, ранкова гімнастика, активний руховий режим.

● Підтримка нормальної ваги тіла на всьому протязі свого життя. Відмова від шкідливих звичок: алкоголю та куріння.

● Дотримання всіх перерахованих заходів допоможуть вам на довгі роки запобігти розвитку миготливої ​​аритмії і забезпечити нормальну функцію важливого органу — серця.

Лікуйтеся на здоров’я, і ​​хай допоможе вам у цьому Господь Бог.

Про миготливої ​​аритмії ви зможете ще почитати на сайті Вікіпедії …

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!