Інформаційна безпека малюків у сучасному світі: корисні …

Інформаційна безпека малюків у сучасному світі: корисні ...

Інформаційна безпека малюків у сучасному світі: корисні мультфільми

У кожного батька свій погляд на мультфільми, їх можна лаяти або хвалити, але діти люблять мультфільми. І з цим нічого не поробиш. Можна лише обмежити інформаційний потік, регулювати час перегляду і, звичайно, подбати про правильне сприйнятті мультфільму.

Плюси і мінуси мультфільмів

Плюси хороших мультфільмів очевидні: мультфільми розкріпачують мислення і розвивають фантазію дитини; формують поняття про добро і зло; вчать співпереживати, розмірковувати, відчувати; піднімають настрій дитині; розширюють кругозір.

Мінуси мультфільмів обумовлені силою їх впливу на дітей. Якщо в мультфільмі ми бачимо надлишок агресії і жорстокості, залишається відчуття безкарності негативних героїв, немає чіткої межі між добром і злом або завуальовано пропагуються деструктивні цінності, якщо мультфільм виховує неповажне ставлення до людей і тварин, неправильно формують інстинкт самозбереження, то такий мультфільм здатний завдати величезної шкоди дитині.

Завжди пам’ятайте, що малюки переймають моделі поведінки вподобаних героїв, намагаються наслідувати їх, повторювати їх дії. Саме за це педагоги критикують популярний серед дітей мультфільм «Маша і ведмідь». Якщо в реальному житті малюк почне наслідувати веселою і чарівною Маші, то перетвориться на невихованого хулігана.

Як вибрати правильний і корисний мультфільм

 • Правильні і корисні мультфільми для дітей — це, перш за все, мультфільми за віком, мультфільми, які зрозумілі і близькі дитині. Вибираючи мультфільм, пам’ятайте про те, що хороший мультфільм, показаний вчасно, надає величезне виховне значення.
 • Правильні і корисні мультфільми для дітей — це якісні мультфільми з хорошою графікою (тварини і люди намальовані детально і реалістично, деталі правдиві, колірна гамма продумана і т.д.), хорошим музичним оформленням, грамотно підібраним сюжетом і героями (несучими позитивні цінності). А ще якісні мультфільми озвучені акторами з грамотною (у всіх відношеннях) промовою. Мультфільм для дитини — зразок для наслідування, в ньому все має бути зроблено правильно і добре.
 • Правильні і корисні мультфільми для дітей — мультфільми, переглянуті разом з батьками. Батьки завжди можуть підказати і пояснити (якщо щось незрозуміло), дати руку (якщо страшно), допомогти зробити правильні висновки з сюжету.
 • Мультфільм — це справжня школа життя для дитини.

  І не забувайте обмежувати час перебування дитини біля екрану, контролювати відстань до екрану (відповідно до вікової нормою). Очі потрібно берегти, та й нервове збудження дитини, тривожний нічний сон Вам абсолютно не потрібні.

  Корисні мультфільми для дітей 2-3 років

  Діти двох років добре сприймають казки про тварин, співпереживають зайчикам і їжачка, із задоволенням імітують голоси тварин і їх руху. Значить, дітям двох років і доцільно показувати короткі мультфільми про тварин з хорошим кінцем. Вони повинні бути добрими і пізнавальними. Важливо, якщо сюжет мультфільму вже знайомий дитині за казкою (прочитання повинно завжди передувати перегляду, це розвиває фантазію і уяву). Тоді казка і мультфільм будуть доповнювати один одного. Такі гармонійні пари можна знайти, наприклад, у творчості В. Сутеева: казка «Під грибом» з прекрасними ілюстраціями і мультфільм «Грибок-теремок».

  Варто звернути увагу і на мультфільми за творами К. Чуковського.

  Діти трьох років віддають перевагу більш складні за сюжети мультфільми, але основними дійовими особами в них як і раніше є тварини. Подобаються дітям трьох років і мультфільми про малюків, які розповідають про різних ситуаціях вдома, на вулиці, в дитячому садку. Діти двох-трьох років відмінно розуміють гумор у мультфільмах.

  Це не тільки підвищує настрій дітей, але і підсилює виховний вплив мультфільму в цілому.

  Корисні мультфільми для дітей 4-5 років

  До чотирьох років дитина починає розуміти соціальні відносини, складні філософські проблеми (дружба, любов, шлюб, вірність, допомога в біді, боротьба добра зі злом, життя і смерть і т.д.), хорошим матеріалом для аналізу яких послужать мультфільми по російським народним казкам (зверніть увагу на проект «Гора самоцвітів»), по чарівним казкам Г. Андерсена і Ш. Перро, радянські мультфільми, які стали класикою.

  Діти п’яти років готові до перегляду і адекватному сприйняттю повнометражних мультфільмів по російським і закордонним казкам: «Аленький цветочек», «Дванадцять місяців», «Коник-Горбоконик», «Білосніжка і сім гномів», мультфільми за казками А.С. Пушкіна та ін. З віком мультфільми повинні ускладнюватися за сюжетом, з розподілу персонажів на поганих і хороших, нести все більшу пізнавальну навантаження.

  Корисні мультфільми для дітей 6-7 років

  Хороші мультфільми для дітей шести-семи років носять яскраво виражений дидактичний, тобто навчальний характер, вони розширюють знання про навколишній світ, готують дитину до школи. А ще пора починати дивитися дитячі фільми, але це тема для наступної розмови.

  Ми будемо раді, якщо Ви прислухаєтеся до наших рекомендацій, вибираючи корисні мультфільми для дітей різного віку. Але не намагайтеся дотримуватися їх буквально, всі діти різні і потреби у них теж різні: і пізнавальні, і емоційні.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!