Гострий гастрит у дітей

Гострий гастрит у дітей

Гострий гастрит у дітей

Щороку все більше дітей потрапляють на лікування з гострим гастритом. В основному це діти шкільного віку. Дане захворювання вилікувати можна, головне вчасно звернутися до гастроентеролога і не займатися самолікуванням.

Гастрит у дітей, симптоми

Перші ознаки хвороби :

— відсутність апетиту;

— швидке насичення, важкість у животі;

— неприємний запах з порожнини рота.

Причиною захворювання гострий гастрит у дитини є проблема з підшлунковою залозою. На її правильну роботу впливають неправильне харчування, емоційні та психічні навантаження, перевтома. Дані фактори порушують гормональний фон залози, від цього страждає кровопостачання шлунка.

Якщо хворобу запустити, то це може призвести до ерозійними гастриту.

Наступна причина виникнення хвороби — бактерія хелікобактер пілорі. Вона проникає в шлунок і поступово порушує його роботу. В основному, дитина заражається від батьків, а саме: через спільний посуд, поцілунки і т.д.

Спочатку захворювання не проявляється, і лише через кілька років з’являється розлад шлунку і болю в ньому.

Гастрит у дітей, лікування

На сьогоднішній день гострий гастрит добре піддається лікуванню. Якщо захворювання викликане бактерією, то після того як дитина пройде обстеження, лікар призначить йому певні антибіотики. Тривалість лікування становить не більше десяти днів.

Для повного одужання потрібно суворо дотримуватися всі призначення гастроентеролога.

Ерозійний гастрит також виліковується без праці. Однак відновити правильну роботу підшлункової залози набагато складніше. Необхідно суворо дотримуватися порад лікаря, і стежити за правильним харчуванням дитини.

Пам’ятайте, що при хворобі шлунка правильне харчування є одним з головних чинників, докорінно впливає одужання.

Гастрит у дітей, дієта

При лікуванні обмеження в прийомі їжі будуть значні. Про них вам розповість гастроентеролог. Раціон дитини повинен складатися з вегетаріанських супів, подрібнених в блендері, відварі рису або геркулесу, киселів і молочних желе.

Також чудовим і корисним стравою є відварне потерте нежирне м’ясо (кролика, яловичини, курки), а також добре розварені каші (крім пшоняної і перлової крупи), нежирний кефір і молоко, некислий сир.

Дотримуватися дієти необхідно буде півроку. З раціону строго слід виключити гостру, смажену, копчену, пряну їжу, а також продукти, що містять грубу клітковину — горіхи, капусту, бобові. Також потрібно утриматися від прийому свіжої випічки, шоколаду, грибів, какао, міцного чаю і кави, наваристий бульйонів.

Крім усього іншого, дитина зобов’язаний дотримуватися правил для збалансування навантажень:

— дотримуватися розпорядку дня;

— добре висипатися;

— приймати контрастний душ для зміцнення нервової системи.

Природно, дитині буде складно вести такий спосіб життя, але ви повинні допомогти йому, пояснивши, що здоров’я набагато цінніше всіх тих маленьких радощів, від яких йому доведеться відмовитися на час.

Причини і симптоми хронічного гастриту у дітей можна дізнатися з відео:

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!