Глисти у дітей лікування

Глисти у дітей лікування

Глисти у дітей лікування

Наявність глистів діагностується за допомогою аналізу калу. Цей же аналіз визначає і вид кишкових паразитів. Від виду глистів залежать методи лікування та дозування лікарських препаратів.

Глисти у дітей лікувати потрібно якомога швидше — від цього залежить успіх лікування.

Глисти у дітей лікування

Найбільш поширений вид глистів, зустрічається у дітей, це аскариди. Ці паразити виростають довжиною до 40 см. В організм вони потрапляють з погано вимитими овочами, фруктами. Найчастіше зараження глистами відбувається в середині літа, а пік аскаридоза випадає на жовтень-листопад. З моменту зараження аскаридами до їх повного дозрівання, до появи перших симптомів хвороби, повинно пройти 60-100 днів. Аналіз калу на яйця глистів в цей період буде негативним, хоча дитина вже заражений паразитами.

Аскариди в організмі людини живуть один рік.

Дозу лікарського препарату визначають відповідно до віку дитини. При прийомі ліків необхідно в точності дотримуватися інструкції, що стосується час прийому препарату. Дозування і прийом ліків до їжі, після неї або під час їжі, має значення при лікуванні аскаридозу. В період лікування дітей від глистів особливо важливо, щоб у дитини був щоденний стілець, у разі запорів йому потрібно зробити очисну клізму. Через два тижні аналіз слід повторити.

Якщо ж у калі знову виявлять яйця глистів, то курс лікування проводять ще раз.

Лікування ентеробіозу у дітей

Це захворювання викликається гостриками. Гострики схожі на маленькі ниточки, довжина яких становить від 3 до 12 мм. Незважаючи на те, що тривалість життя цих паразитів всього 4 тижні, дитина після цього терміну не видужує, так як він заражає себе повторно.

Успіх лікування ентеробіозу (лікування глистів у дітей) полягає в тому, щоб уникнути повторного зараження.

Гострики усуваються різними лікарськими препаратами, але особливістю цього захворювання є те, що сподіватися тільки на лікарські форми не варто, інакше зараження неминуче. Щоб вилікуватися від ентеробіозу, потрібно дотримуватися цілий ряд гігієнічних вимог, які полягають в наступному:

  1. 1. У дитини повинні бути коротко оголений нігті, а при митті рук потрібно за допомогою щітки ретельно вичищати під нігтями.
  2. 2. На ніч надягайте на дитину щільно облягають трусики.
  • 3. Укладаючи дитину спати і після пробудження, потрібно обмити область заднього проходу теплою водою з милом. Можна змащувати ваткою, змоченою соняшниковою олією.
  • 4. При появі гостриків навколо заднього проходу, рекомендується зробити перед сном клізму з 1% розчином питної соди, що допоможе вивести глисти з прямої кишки.
  • 5. Трусики на дитині потрібно міняти щодня перед сном і після нього, а постільна білизна гладити щоранку з обох сторін гарячою праскою. Прати трусики потрібно негайно, інакше яйця гостриків з них можуть осісти в кімнатній пилу.
  • 6.
  • У кімнаті дитини необхідно щодня проводити вологе прибирання, витирати всі меблі і мити іграшки.

  • 7. На час лікування дитини йому потрібно виділити окремий посуд, яку після миття слід обполіскувати гарячою водою.
  • Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!