Фіалка — кімнатні рослини

Фіалка - кімнатні рослини

Фіалка — кімнатні рослини

Фіалка — дуже незвичайне кімнатна рослина. Друга назва кімнатної фіалки це сенполія. Обидва цих рослини цінуються своєю красою, легкістю у догляді, а також великою тривалістю цвітіння. Всього різновидів фіалок близько 750.

В основному всі фіалки багаторічники, але зустрічаються і однорічники (фіалка триколірна). Росте фіалка в таких країнах, як Америка, Бразилія, Японія, Росія, Австралія, південній Африці та багатьох інших.

У садівництві найбільше застосовують 3 види цієї рослини : Братки, фіалка Віттрока і фіалка Запашна. Листя мають овальну, або круглу форму; оксамитові з серцеподібною основою. Верхня сторона листа має світло-зелену або темно-зелене забарвлення, а нижня сторона буває світло-зеленої і фіолетовою. Квітки бувають самих різних відтінків. На одному квітконосі може бути від 3 до 7 квіток.

Цвітіння триває близько 8-9 місяців. Сам плід кімнатної фіалки має форму коробочки, наповненою білковими насінням і з центральним зародком.

Широке поширення домашні фіалки отримали приблизно в 40-50 роки 20 століття. До цього часу всі види цієї рослини росли в ботанічних садах і вважалися дуже вишуканими квітами.

Братки або Віола — Найпоширеніший вид фіалок. Цей вид належить до багаторічних, але найчастіше використовують його як 2-х літній рослина. Віола виростає до 30 см, коренева система — мичкувата.

Братки відрізняються своїм раннім цвітінням і досить великими квітками (до 10см в діаметрі). Віола здатна рости як на освітлених місцях, так і в тіні, але в тіні вона виростає набагато менше, квітки дрібніше … Грунт повинна бути обов’язково родючою, зволоженою, можна удобрювати мінеральними добривами, але свіжий гній, ні в якому разі не використовуйте, віола його не любить.

Найчастіше віолу використовують як прикрасу для саду, городу, бордюрів і т.п. Адже цвітіння триває до пізньої осені.

Фіалка Віттрока або садові братки — різновид фіалок, отримана шляхом селекції і гібридизації. Цей вид вважається багаторічним, але використовують його в якості однолітник. Виростає приблизно до 40 см, має гіллясте вигляд. Листя звичайні, розташовуються по черзі. Легко переносить тінь, може рости і на сонці, необхідно використовувати підгодівлі, родючі грунти. Також вона витримує невеликі морози.

Квітки досягають до 8 см в діаметрі. Застосовують для прикраси територій.

Фіалка Запашна — різновид фіалок, добре користується попитом у дачників, садівників, рослинників і т.п. Родом з Європи, відноситься до багаторічних видів. Висотою

Квітки розміром до 3 см в діаметрі і пофарбовані у фіолетовий колір. Рідше зустрічаються квітки з червоним і білими забарвленням. Запашна фіалка містить в собі ефірні масла. Розмножується вона як насінням, так і живцями. Вона володіє морозостійкістю, цвіте все літо. Любить добре удобрений, зволожений грунт, але переливу не витримує.

Вирощують на сонячних місцях або на трохи затінених.

Розміщення

Фіалки слід розміщувати на добре освітлених місцях, але затінювати від прямих сонячних променів. В принципі підійдуть будь-які вікна, притенять можна і газетою, і звичайною тканиною. Якщо буде брак світла, то сенполії витягнуться вгору.

Зазвичай світловий день для них — 12 годин. Ставте горщик з сенполій краще в кут вікна, там і світла менше, і відчувати себе вона буде краще.

Догляд за фіалками

Поливать необходимо из ёмкости с тонким носиком; вода обязательно комнатной температуры. Вода должна попадать на землю, но никак не на листья и тем более в центр розетки. После полива почву следует рыхлить, а спустя минут 20 следует слить лишнюю воду с поддона.

Так как эти цветы любят кисловатую среду, то можно немного подкислять воду и ей поливать домашнее растение. Летом поливают примерно 1-2 раза в неделю, или по мере подсыхания земли, главное не допускать полного высыхания почвы.

В обприскуванні сенполії не потребують. Майже всі види цієї рослини спокійно переносять морози. Найкраща температура це в районі 16 ‘C. Протягів ці квіти не люблять.

Повітря краще зволожений, ніж сухий.

До речі, з підгодівлею слід бути уважним. Якщо після підгодівлі пожовтіло листя, то необхідно зменшити кількість добрива. Підгодовувати слід приблизно 1 раз на 2 тижні.

Разм піхов

Розмноження фіалок відбувається за допомогою листочка від рослини .

Але можна посадити листок відразу в землю, в цьому випадку потрібно стежити за станом грунту і підтримувати її у вологому стані. Як тільки з’являться новенькі листи (дітки), то виходить, що рослина прижилася.

Проблеми при вирощуванні фіалок

  • Рослина перестало цвісти — Перевірте світловий день; якщо великий горщик, то пересадите в той, який менше і поміняйте грунт. Жовтіє листя — Необхідна підгодівля, або якщо вона є, то надлишок. Повільно зростає або взагалі перестала рости — Перевірте умови утримання (полив, освітленість …). Взимку зростання сповільнюється; перевірте грунт на кислотність.

Приберіть з прямого сонячного світла.

  • На листках з’являються темні плями, а потім лист засихає перелив. Наступного разу поливайте рідше.
  • Квіти не встигають розкритися повністю — Сухий клімат, або кислий грунт.
  • З’являються жовті плями — Опік.
  • Переставте в тінь, що не лийте воду на листя.

  • Гниє стебло — Надлишок води. Зменшіть полив.
  • Краї листя загинаються вгору — Кислий грунт. Пересадите або додайте нову.
  • Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!