Ефективне лікування гінгівіту в домашніх умовах

Ефективне лікування гінгівіту в домашніх умовах

Ефективне лікування гінгівіту в домашніх умовах

Гінгівіт є запальним захворюванням ясен, і причини його виникнення різноманітні. Першим сигналом виникнення недуги служить запалення ясенного сосочка. Його його не лікувати, можуть утворитися виразки, з якими вже не так-то й просто впоратися. І в тому, і в іншому випадку буде потрібно поєднаний підхід: звернення до лікаря і лікування гінгівіту в домашніх умовах народними засобами.

Природа пропонує людині безліч відрізняються один від одного рецептів, які допоможуть впоратися з цією хворобою.

При лікуванні від гінгівіту потрібно пам’ятати, що запалення ясен зазвичай є супутником інших захворювань, але може зустрічатися і самостійно.

Cімптоми і форми хвороби

Основними симптомами захворювання «гінгівіт» є:

  кровоточивість, що виникає навіть від несильного дотику до запаленої яснах в процесі їжі; неприємний запах з рота. який неможливо викорінити ніякими підручними засобами; зміни в кольорі ясна, що виражаються в появі червоності і легкої ясенний припухлості; біль — герпетичний гінгівіт, що виник через ураження вірусом герпесу, супроводжується хворобливими відчуттями при попаданні води на поверхню ясна, і в цьому випадку починається виразка; погіршення імунного статусу.

Гінгівіти бувають:

  катаральні, гіпертрофічні, виразкові, виразково-некротичні, атрофічні, маргінальні.

Всі вище перераховані види в свою чергу діляться на хронічні і гострі.

Катаральний гінгівіт не супроводжується порушенням стійкості зуба в яснах. Зуби не розхитуються і не випадають.

Гіпертрофічний гінгівіт — як це зрозуміло з назви — супроводжується гіпертрофією (збільшенням обсягу) ясна, отже при цьому можна спостерігати її набрякання, що супроводжується у хворого фізичним дискомфортом. До інших симптомів гипертрофического гінгівіту відносять відсутність неприємних відчуттів, пов’язаних з болем і кровоточивістю ясен, зазвичай зустрічаються при інших формах захворювання. Крім того, в цьому випадку ясна має неоднорідну структуру.

Хворобливі відчуття при натисканні на десневую тканину, неприємний запах з рота, підвищення температури, головні болі, загальна слабкість, відсутність апетиту, набрякання ясен і її запалення — основні симптоми виразкового гінгівіту.

Виразково-некротичний гінгівіт є більш гострою формою виразкового і протікає, як правило, тривалий час, супроводжуючись відмовою хворого від їжі і постійним нездужанням.

Атрофічний гінгівіт можна охарактеризувати як хронічну форму недуги. При ньому хворий скаржиться на зменшення ясен. Такий гінгівіт зустрічається у вигляді:

  обмеженою ясенний атрофії (найпоширеніший варіант), дифузного атрофічного гінгівіту.

Гінгівіт маргінальний (крайової) виражений поразкою всього ясенного каналу і міжзубних сосочків, а основним його симптомом є утворення мішечка, в якому накопичується гній.

Причини виникнення захворювання

Серед причин гінгівіту є внутрішні і зовнішні. Більше того, говорячи про цю хворобу, мають на увазі цілий ряд провокуючих її чинників. Ось лише деякі з них:

  Недостатньо ретельна гігієна порожнини рота, яка спочатку призводить до утворення зубного нальоту, а потім — до гінгівіту. Особливо захворювання схильні діти до 7 років зважаючи на їх хиткого імунітету. Поганий догляд за порожниною рота може стати появою у дитини інфекційного гінгівіту. Зростання зубів. Прийом деяких ліків, серед них — антидепресанти і засоби від застуди. Вони зменшують вироблення слини, яка крім іншого захищає слизову рота від мікробів.

З’являється гінгівіт. Нестача вітамінів групи В, С і кальцію теж може обумовлювати гінгівіт, так як саме від них залежить міцність кісток і зубів. Причиною запального процесу бувають вірусні та грибкові інфекції, наприклад герпес. Гормональні сплески в організмі.

В першу чергу це стосується жінок. Ендокринні захворювання. Всілякі травми та опіки. Куріння сигарет. Лікарська помилка, неправильно надана медична допомога.

Знижений імунітет. Карієс, ревматизм, туберкульоз, цукровий діабет, захворювання печінки і жовчного міхура та ін. Теж можуть стати передумовою розвитку гінгівіту.

Особливості протікання при вагітності

Як правило, гінгівіт наздоганяє вагітних жінок у зв’язку з тим, що в цей період жіночий організм зазнає істотні зміни. Він послаблюється, і виною тому — гормональний фон.

Причини виникнення гінгівіту у вагітних — ті ж самі. До них додаються:

  гіповітаміноз (нестача вітамінів), порушення обмінних процесів, токсикоз.

Лікування гінгівіту вагітних повинно бути комплексним і полягати як в усуненні першопричини, так і самого захворювання. Лікарі стверджують, що терапію слід починати на ранніх стадіях вагітності: це дозволить уникнути небажаних наслідків.

Лікування гінгівіту — поетапний процес. У нього входять:

  глибока професійна чистка зубів для видалення зубного нальоту і каменю; використання протизапальних засобів (гепариновая мазь, 3% мазь ацетилсаліцилової кислоти) для підвищення судинно-тканинної проникності; застосування лідазу, глюкози, новембіхіна, щоб зняти припухлість і запалення ясен; якщо жінка вагітна — сеанси масажу, дарсонвалізації і лікарський електрофорез; вітамінізована дієта.

Крайньої терапевтичної заходом є оперативне видалення гіпертрофованих ясенних тканин.

Лікування та профілактика

Так само, як і у вагітних, лікування гінгівіту вимагає:

  професійного чищення зубів, що допомагає очистити їх від нальоту і каменю; мінімальних знань про правильну гігієну ротової порожнини; лікування супутніх захворювань, наприклад карієсу; застосування протизапальних засобів, якщо процес запалення сильно запущений; призначення вітамінів і засобів, що сприяють поліпшенню обміну речовин; використання народних коштів; прийому знеболюючих препаратів при гострих формах гінгівіту; в деяких випадках — хірургічного втручання.

Профілактика гінгівіту заснована на кількох простих принципах, дотримуючись яких можна уникнути цього неприємного захворювання:

  Регулярному чищенні зубів, не менше двох разів на день — вранці і ввечері. Дотримуючись цю умову, потрібно з особливою ретельністю поставитися до вибору щітки, її жорсткості, щоб уникнути травм ясен. Очищенні мови вимагає не меншої уваги, ніж зубна чистка. Використанні ополіскувачів для рота, що володіють знезаражувальним дією. Але зловживати ними теж не рекомендується: крім шкідливих бактерій вони знищують і корисні; Застосуванні зубної нитки для очищення міжзубних проміжків; Допомоги іригатора.

Це стосується тих, хто носить зубні протези.

2. Відвідування стоматолога кожні шість місяців.

Чемпіонат зубних щіток. Яка краще?

Лікування народними засобами

Лікування гінгівіту в домашніх умовах полягає в застосуванні трав, овочів, фруктів, масел і всього того, чим нас щедро обдарувала природа.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!