Дитина гризе нігті. Що робити?

Дитина гризе нігті. Що робити?

Дитина гризе нігті. Що робити?

Що робити, якщо дитина весь час тягне руки в рот і гризе нігті? Як допомогти йому позбутися шкідливої ​​звички?

А чому вона шкідлива? І тому що, пошкоджуючи шкіру, дитина відкриває дорогу інфекції, і тому що гризе нігті, коли руки брудні, а це призводить до шлунково-кишкових інфекцій. Лікарі називають постійне обгризание нігтів і задирок оніхофагією — і закликають всіма силами боротися з нею. Що ж можуть зробити батьки?

Поспостерігайте за дитиною. Можливо, він починає гризти нігті в моменти сильного нервового напруження. Якщо дитина засмучений або злиться, і не може виплеснути свої емоції назовні, то починає зганяти злість, що накопичилася на своїх маленьких пальчиках, тим самим як би заспокоюючись. Для початку потрібно поговорити з дитинкою, пояснити йому, що є різні способи випліскування емоцій.

Якщо розмови не допомагають, і агресія як і раніше проявляється, то дитину потрібно показати дитячого психолога. Він допоможе зрозуміти причину і зняти нервову напругу.

Не випадково найбільше дітей починають гризти нігті в період 7-10 років, коли починається школа, і різко зростають навантаження. Але і в звичайному житті стресових ситуацій багато — дитина потрапила в нове оточення і соромиться, сім’я переїхала, в будинку з’явився собака, приїхала в гості чужа тітка, посварилися на вулиці з одним. І вам важливо знайти саме ці причини, тому що всі спроби намазати дитині нігті гірчицею або алое приведуть тільки до того, що дитина буде рідше тягнути руки в рот, але причину стресу не ліквідують.

Ще однією з причин того, що дитина гризе нігті, може бути те, що це йому просто подобається і доставляє фізичне задоволення. В цьому випадку допоможе замещающая звичка або гра, яка йому сподобається більше.

Часто нервове перенапруження виникає від переглядів телепередач або фільмів. У цьому випадку варто захистити дитину від телевізора, а зайнятися з ним більш корисною справою, наприклад, погуляти на свіжому повітрі або пограти в цікаві ігри.

Неправильний догляд — теж причина обгризати нігті. Поганий догляд за дитячими ручками призводить до появи задирок, які, навіть спокійний малюк буде відгризати, щоб не заважали. А якщо батьки обстригають дітям нігті під корінь, а це процедура хвороблива, малюки самі намагаються ухилитися від манікюру і обгризають нігті.

У цьому випадку треба просто залишати на пальці трохи виступаючий нігтик.

Батькам на замітку. Якщо ця звичка у дитини з’явилася відносно недавно, то вам буде набагато простіше допомогти малюкові позбутися її. Більшість з нас розуміє це, і намагаються почати боротьбу якомога раніше. Основні способи боротьби з відкусуванням нігтів доступні для всіх. По-перше, треба пояснити дитині, що гризти нігті — погано, розповісти, що під ними скупчуються мікроби, які потрапляють в животик, живіт починає хворіти і так далі.

Так само можна використовувати спеціальні аптечні засоби. Але якщо дитина продовжує тягнути пальці в рот потрібно його відволікати іграми, прогулянками.

Але саме основне правило — не можна тиснути і змушувати силою позбавлятися від цієї звички. Дорогі батьки запасіться терпінням, будьте добрими і ласкавими з малюком, тоді у нього все налагодиться!

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!