Амніоцентез при вагітності. Що таке амніоцентез?

Амніоцентез при вагітності. Що таке амніоцентез?

Амніоцентез при вагітності. Що таке амніоцентез?

Під час вагітності іноді з різних причин відбувається порушення в стані плода. Щоб визначити діагноз і своєчасно надати допомогу, необхідно провести аналіз навколоплідних вод. Отримання цього аналізу здійснюється за допомогою амніоцентезу.

Що таке амніоцентез?

Амніоцентез — проколювання плодового міхура. За допомогою цієї процедури отримують аналіз навколоплідних вод для досліджень: гормонального (кількість і склад гормонів), біохімічного (склад речовин навколоплідної рідини), цитологічного (клітинний склад навколоплідних вод) та імунологічного (для визначення поломок в окремих ланках імунітету). Ці дослідження допоможуть визначити стан плоду.

Амніоцентез проводиться на 14-18 тижні вагітності. Якщо є підозра на порок розвитку плоду або генетичне захворювання, то амніоцентез проводять в ранні терміни вагітності.

Також амніоцентез застосовують на пізніх термінах для штучного переривання вагітності за медичними показаннями. У плодовий міхур вводять концентрований розчин солі або інші препарати.

Показання до амніоцентезу

Для проведення цієї процедури є показання:

 1. резус-конфлікт при вагітності (несумісність крові плоду і матері по резус-фактору);
 2. для виявлення деяких генетичних захворювань (гемофілія, синдром Дауна та ін.);
 • приношення вагітність;
 • для оцінки загального стану плода.
 • Протипоказання до амніоцентезу

  1. вади розвитку матки;
 • наявність в матці міоми (доброякісна пухлина);
 • розташування плаценти на передній стінці матки;
 • гарячкові стану або інфекційні процеси;
 • загроза переривання вагітності.
 • Проведення амніоцентезу

  Цю процедуру проводить в операційній акушер-гінеколог. Перед операцією вагітної роблять ультразвукове дослідження для визначення розташування плаценти, щоб під час проколу її не пошкодити. Прокол плодового міхура роблять через передню черевну стінку. Амніоцентез проводиться під контролем УЗД. Шкіру черевної стінки обробляють п’ятипроцентним спиртовим розчином йоду.

  Потім роблять знеболення місця проколу. Прокол здійснюється товстої довгою голкою (10-12 см). У шприц для дослідження набирають 15 мл. навколоплідних вод.

  Якщо плацента розташована на передній стінці матки і при цьому амніоцентез необхідно зробити, то процедуру проводять через піхву. Роблять це тільки після 36 тижнів вагітності, оскільки можливе розтин плодового міхура, що викличе родову діяльність.

  Ускладнення

  На сьогоднішній день ускладнення виникають рідко, так як ця процедура проводиться під контролем УЗД. Можливі ускладнення після амніоцентезу:

  1. переривання вагітності;
  2. пошкодження плаценти;
  3. розтин плодового міхура, що викличе пологи;
 • розвиток в плодових оболонках запальних процесів.
 • Якщо гінеколог пропонує вагітної пройти процедуру амніоцентез, значить її потрібно пройти, щоб бути впевненою, що дитина народиться здоровою.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!