Алергія або роздратування шкіри: як відрізнити?

Алергія або роздратування шкіри: як відрізнити?

Алергія або роздратування шкіри: як відрізнити?

Здрастуйте шановні читачі порталу. Якщо у Вас є з’явилася висипка на шкірі, вас, ймовірно, зацікавить, чи є вона результатом алергії на що-небудь або це просте роздратування. Деякі із симптомів алергічної реакції і роздратування одні й ті ж. Вони обидві викликають алергічну реакцію і подразнення шкіри. супроводжується сухістю, сверблячкою і припухлістю шкіри.

Однак, симптоми алергічної реакції можуть проявлятися одночасно на різних частинах тіла, в той час як, подразнення шкіри, як правило, обмежується однією конкретною областю. Крім того, ознаки алергічної реакції можуть з’явитися навіть після короткого контакту, а подразнення шкіри вимагає, як правило, частого контакту.

Причини алергії шкіри

Алергія є ненормальною реакцією імунної системи на те, що зазвичай не завдає шкоди іншим людям. Алергічна реакція, яка розвивається після зіткнення з чим-небудь, називається алергічним контактним дерматитом. Те, що викликає алергічну реакцію, називають алергеном. Типові алергени, які викликають алергічний контактний дерматит, містяться в рослинах, парфумерії, косметиці, металах і одязі. Наприклад, нікель, який зазвичай міститься в фурнітурі одягу і ювелірних прикрасах, є алергеном для багатьох людей. Якщо у вас алергія на щось, то стикаючись з цим, ваша імунна система занадто гостро реагує і звільняє антитіла, звані імуноглобулін Е. Антитіла поширюються по клітках і змушують їх викидати хімічні речовини, звані гістаміну.

Вчені все ще не з’ясували, чому у людей розвивається алергія. але основним фактором ризику розвитку алергії визнана спадкова схильність.

Причини роздратування шкіри

Подразнення шкіри, як результат контакту з чим-небудь, відомо як контактний дерматит. Різкі хімічні склади в шампунях, фарбі для волосся, продуктах побутової хімії і фарбах часто викликають роздратування. Подразнення шкіри також може статися від надмірного тертя чого-небудь колючого. Як і при алергії, шкіру деяких людей може дратувати те, що на робить впливу на інших людей.

На відміну від алергенів, подразники не викликають неординарною реакції імунної системи, однак, результат роздратування позначається на шкірі швидше, ніж відбувається самостійне лікування організму.

Симптоми алергії шкіри

Симптоми шкірної алергії: почервоніння, свербіж, набряк, суха і нерівна шкіра. Більш важка реакція може викликати появу пухирів. Довгострокове вплив алергену може привести до ущільнення і виникнення лусочок, сама шкіра стає жорсткою. Симптоми можуть виникнути не тільки в місці контакту, але і в інших місцях. Ви можете мати контакт з чим-небудь протягом багатьох років, перш ніж ваш організм раптом «повстане» проти цього.

Як тільки ваш організм проявить реакцію на алерген, ви будете відчувати симптоми протягом декількох годин після кожного контакту.

Симптоми подразнення шкіри

Симптоми роздратування схожі з алергічною реакцією, ті ж: свербіж, почервоніння і припухлість. Дуже сильні подразники можуть привести до розтріскування, паління, здуття і пухлини. Однак, роздратування, як правило, обмежується конкретним місцем контакту. Ви можете відчувати симптоми відразу після контакту з особливо сильними подразниками.

Але, найчастіше, шкіра поступово дратується після багаторазового впливу чого-небудь, наприклад рідини для миття посуду.

Діагностика та лікування

Якщо ви підозрюєте, що у вас алергія на щось, зверніться до лікаря, який проведе медичне обстеження і вивчить вашу шкіру. Щоб виділити алерген, лікар проведе шкірну алергічну пробу, коли нікчемна кількість алергену поміщають на ділянку тіла для вивчення реакції на нього. Обмеження взаємодії з алергеном допомагає уникнути негативної реакції організму. Лікування алергії і роздратування включає в себе застосування кортикостероїдних мазей.

При алергії призначають також антигістамінні препарати для полегшення сверблячки. Для того щоб запобігти алергічні реакції та подразнення шкіри, потрібно уникати контакту з алергенами або дратівливими речовинами.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!